Новини

Ви втратили роботу? Як отримати статус безробітного та фінансову допомогу

Українці продовжуватимуть отримувати допомогу по безробіттю, попри воєнний стан. Кабмін України ухвалив постанову, якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплат допомоги по безробіттю під час війни. Про це повідомили в Мінекономіки. 


Як скласти заяву про статус безробітного

Громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації на порталі або в мобільному застосунку «Дія», а також через електронні сервіси Державної служби зайнятості.

«Війна призвела до закриття підприємств і зупинки бізнесів. Це спровокувало хвилю безробіття. Одне з пріоритетних завдань – забезпечити роботою всіх, хто хоче працювати», – зазначив заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Що з допомогою по безробіттю

Центри зайнятості в тилу перейшли в режим посиленої роботи. Так вони можуть опрацьовувати звернення людей і пропонувати їм варіанти працевлаштування, яких потребує держава під час війни. 

Допомогу по безробіттю будуть виплачувати після реєстрації через портал або застосунок «Дія» чи електронні сервіси служби зайнятості. Це спростить процедуру й дозволить охопити державною підтримкою якнайбільше безробітних українців. 

У областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, перераховувати кошти буде «Ощадбанк» на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему My Transfer.

Як припинити статус безробітного

Постанова уряду також передбачає припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, якщо він відмовиться від виконання суспільно-корисних робіт. Тож непрацевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.

Джерело — mc.today